Kalıcı Oje

Kalıcı Oje, diğer oje yöntemlerinden uygulama ve kalıcılık bakımından farklı bir işlemdir. Çalışan ve tatile giden kadınların sıklıkla tercih ettiği bir uygulamadır. Sık sık oje sürmekle uğraşmak istemeyen ve yeni evlenen kadınlar da, balayını daha rahat geçirmek için kalıcı oje tercih etmektedirler.

Bu uygulama, diğer oje uygulamarından daha farklıdır. Bu uygulama yapılırken özel bir cihaz ve özel ürünler kullanılır. Bu yüzden uygulama süresi daha uzundur.

BİLGİ ve RANDEVU İÇİN HEMEN ARAYINIZ

Normal Ojeden Farkı

Normal oje çok kısa bir sürede sürülürken, kalıcı oje 15-20 dakika gibi bir zamanda sürülmektedir. Bunun nedeni uygulamanın her aşamasındada UV ışığıyla tırnakların kurutulmasıdır.

Tırnakta ne kadar duruyor gibi soruların cevabı ise; yaklaşık olarak 15 güne kadar ellerinizde, 1 aya kadar ayaklarınızda kalabilmektedir.

Kalıcı Oje Nasıl Yapılır?

1- Manikür Yapılır
Ojeyi (shellac) sürmeden önce yapmanız gereken, ellerinize Manikür yaptırmaktır. Çünkü bu, işlemi kolaylaştırmaktadır. Aynı zamanda uygulama yapılırken, ojenin ete temas etmemesi gerekmektedir.

2- Tırnaklar Temizlenir
İşleme başlamadan önce el ve ayak tırnaklarınızın yağ ve nemden arındırılmış olması gerekmektedir. Bunun için özel bir solüsyon kullanılmaktadır. Aksi takdirde yapılan oje tutmayacaktır. Ardından en alt tabaka işlemi tırnağa uygulanır. El, 10 saniye kadar UV ışığında bekletilir.

3- Ojenin Sürülmesi
Ardından tırnaklara oje sürme işlemi uygulanır. Sürülen her bir kat için, UV ışığında 60 saniye bekletilir. Bu renk seçeneğine göre 2 veya 3 defa uygulanır. French uygulamasında, french ucunun tekrar beklemesi gerekir. Farklı süslü oje modelleri salonumuzda yapılmaktadır.

4- Cila ve Bitirme
Son Olarak en üste son kat cilası uygulanmaktadır ve 60 saniye cihazda bekletildikten sonra, sürülecek solüsyonla tırnaklar silinerek işlem bitirilir. Bu işlemler aynı şekilde ayaklara da uygulanır.

BİLGİ ve RANDEVU İÇİN HEMEN ARAYINIZ

Daha Dayanıklı Olması İçin Neler Yapılmalı?

Kalıcı ojenin dayanıklı olması için, öncelikle uygulamayı yapan uzmanın dikkat etmesi gereken bazı önemli noktalar vardır. İtinayla yapılan bir uygulama, çok uzun süre dayanıklılık gösterebilir.

Oje sürülen kişinin de dikkat etmesi gereken noktalar;

Eller sıcak suda çok kaldığı zaman, ojenin bozulma ihtimali olabilir. Bazı kadınlar tırnaklarıyla oynamayı severler, ojeyi çıkarmaya çalışırlar. Bunlardan kaçınılmalıdır.

Ufacık bir yerden hava alması ojenin tamamının bozulması için yeterlidir. Bu nedenle tırnaklarla oynamaması gerekir.

Tırnak uzasa dahi törpülenmemelidir. Törpü yapılan bir tırnak, ucundan hava alacağı için üstünde oje kalmayacaktır. Bu yüzden ellerimize dikkat etmemiz gereklidir.

Tırnağa Herhangi Bir Zararı Var Mıdır?

Uzun süreler peş peşe uygulamalar yapılması halinde tırnak havasız kalabilir. Ara ara tırnağınızı boş bırakmanızı ve dinlendirmenizi önermekteyiz.

Her tür ojede olduğu gibi, uzun süreli kullanmanız durumunda tırnakta sararmalar olabilir. Tırnakların kırılmasına engel olur. Ama yine de peş peşe uzun uygulamalar yaptırmamanızı öneririz.

Randevu Formu

1 + 2 = ?

BİLGİ ve RANDEVU İÇİN HEMEN ARAYINIZ