Mikropigmentasyon Kaş Kontürü

Kaşlarımız zamanla incelir, seyrelir ve tasarımı bozulur. Kaşlarımızın daha iyi görünmesi için kaş farı ile boyarız fakat herzaman eşit olmaz ve doğal görünmez! Mikropigmentasyon kaş kontürü işte bu konuda aradığınız çözüm olabilir.

Yüz hatlarınıza doğal bir çerçeve çizme görevini edinmiş kaşlarınıza, ihtiyaç duydukları bakım ve ilgiyi vermek üzere tasarlanmıştır. Estetik ve etkili bir kaş kontürü yöntemi olarak karşımıza çıkar.

Mikropigmentasyon ile kaş yaptırmak, özellikle son dönemde fazlasıyla popüler hale gelen bir trenddir. Kaş kontürü yaptıranların, aldıkları sonuçlardan büyük memnuniyet duyduğu bir işlem haline gelmiştir.

BİLGİ ve RANDEVU İÇİN HEMEN ARAYINIZ

Kalıcı Makyaj Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kalıcı makyaj olarak da bilinen mikropigmentasyon tekniği aslında sonsuza kadar kalıcı değil, belirli bir süre kalıcı olmaktadır.

Mikropigmentasyonun kalıcılığı cilt tiplerine ve uygulama alanına göre farklılık göstermekle birlikte ortalama olarak 2 veya 5 yıla kadar kalıcı olabilmektedir.

Uygulama yaparken tamamen doğal bileşenlerden oluşan organik boyalar kullanılmaktadır. Bu boyaların cilde uygulanması cildinize herhangi bir zarar vermeyecektir ve hasar oluşturmayacaktır.

Boyalar doğal olduğu için cildinizden kendiliğinden akarak temizlenebilmektedir.

Bazı cilt tiplerinde çok hafif de olsa izler kalabilmektedir. Kalıcı makyaj uygulaması kalıcılığı bittikten sonra, istediğiniz kadar yeniden tekrarlayabilir, farklı şekillerde uygulama yaptırabilirsiniz.

Ortalama olarak 2-3 yıl kadar kalıcılığı olsa da, düzenli olarak rötuş yapılması durumunda daha uzun seneler kullanabilir, istediğiniz zaman işlemi yeniden yaptırabilirsiniz.

Son olarak Kullanılan doğal boya ve güvenilir cihaz sayesinde cildinizde herhangi bir kalıcı hasar veya zarar vermez.

Mikropigmentasyon Yaptırmanın Faydaları Nelerdir?

Lakin Kalıcı makyaj uygulamaları arasında en güvenilir yöntemlerden biri olan mikropigmentasyon kalıcı makyaj uygulaması size birçok fayda sağlayacaktır.

Hem çok güvenilir, hem de çok doğal olması avantajının yanında, size başka avantajlar da sağlayacaktır.

Özellikle, Mikropigmentasyon, kalıcı dövmeden farklı olarak cildin üst tabakasına uygulanır ve bu sebepten de derinin alt katmanlarına nüfuz etmez.

Uygulama sayesinde kalıcı makyaj yapsanız bile, en doğal şekilde sonuçlar elde edeceksiniz.

Kaş kontürü işlemi ortalama olarak 2 saat süren, çok fazla zaman almayan bir işlemdir.

Üstelik Ten renginize ve kaş renginize uygun seçilen boyalar kullanılması durumunda yapay olmayan, tamamen doğal bir görüntüye kavuşursunuz.

Son olarak Daha bakımlı ve çekici bir görünüme sahip olur, makyaj yaparken artık kaşlarınızı düşünmek zorunda kalmazsınız.

Kısacası İşlem sonrasında kaşlarınızın etrafında çıkan istenmeyen tüyleri fark etmeniz ve almanız daha kolay hale gelecektir.

BİLGİ ve RANDEVU İÇİN HEMEN ARAYINIZ

Uygulama Kimlere Yapılamaz?

Mikropigmentasyon uygulamasının bilinen herhangi bir zararı olmamaktadır.

İşlem sırasında tamamen doğal boyalar kullanıldığı için cildinizde herhangi kalıcı zarar oluşmamaktadır.

Zararsız bir işlem olsa da, belirli sorunları olan bazı kişilerin mikropigmentasyon işlemi yaptırmaktan kaçınması gerekebilmektedir.

Özellikle cildinizde, uygulama yapılacak alana yakın kısımda et beni varsa bu alana uygulama yapılamamaktadır.

Bunun dışında, açık yaralar mevcut ise, kılcal damar çatlaması varsa, doğum lekeniz mevcutsa bu alanlara da uygulama yapılmaması gerekmektedir.

Bir başka dikkat edilmesi gereken detay da, uygulama yapacak kadınların adet döneminde olmaması gerekliliğidir. Genel olarak mikropigmentasyon kimlere uygulanmaz, mikropigmentasyonun kimlere zararı vardır sorusunu cevaplayalım:

  • Cilt hastalığı olanlar
  • Kanser hastaları
  • Hamileler
  • Kemoterapi görenler
  • Adet döneminde olanlar
  • Mantar, egzama vs gibi hastalıkları olanlar
  • Açık yaraları bulunanlar
  • Et beni, doğum lekesi olanlar

Randevu Formu

4 + 0 = ?

BİLGİ ve RANDEVU İÇİN HEMEN ARAYINIZ